Založ si blog

Pánovi sa zachceli maniere SS: „K múru a zastreliť…!“

Až ma heglo pri pomyslení, že možno budem zastrelený, v lepšom prípade ostanem len hajzel a idiot.

Už na základke  som s rodičmi spoznal zverstvá a násilnosti nacistov páchané za bránami koncentračného  tábora v poľskom Osvienčime. Na gymnáziu  sme si uctili nevinné obete v Nemeckej, Kremničke, Ostrom Grúni, Kľaku a pripomenuli ďalšie hrôzostrašné miesta, kde sa strieľalo. Neskôr do môjho  cestovateľského portfólia pribudol Terezín, Lidice, Mauthausen… Toto leto sme s rodinou na pár hodín nahliadli do Židovského múzea v hlavnom meste.  Všade sa na nás valil smútok prepletený s istou dávkou obáv a zároveň strachu, čo keby…  Veď aj v 1933. roku len málokto zo sfanatizovaného árijského Nemecka tušil, že stále vrieskajúci pán, presvedčený o svojej bohorovnej neomylnosti, bude už o pár mesiacov posielať k múrom svojich otvorených či utajených odporcov a oponentov, ľudí s inými názormi, správaním, nezabúdajúc ani na vlastných poskokov, ktorí sa mu i čo len trošku vzpriečili.

Dejiny sú kolotočom ľudstva. Opakujú sa – len v inom priestore a čase. Preto sa treba mať na pozore.  I na malom Slovensku.

Toto už nie je žiadna sranda, čo v právnom štáte opakovane vyprodukoval pred pár dňami v zákulisí Markízy novodobý dobrodruh. To neboli len akési hlúpe a primitívne nadávky, ktorými sa čoraz častejšie v doprave, v škole či na verejnosti zvyknú  titulovať chlapci, bohužiaľ, vo veľkom aj dievčatá, hovoriac, že to robia len tak, aby reč nestála. Slová tohto pána naháňajú strach. Lebo tu už nešlo len o neriadené emotívne nadávky nejakému asistentovi Stanovi a primitívne vyhrážanie sa zo zabitia  Žigovi. Nenávistné, nekultivované a nedemokratické šteky hodno považovať za vedomé a premyslené slovné napádanie a strašenie všetkých ľudí, ktorí rovnakým či nejakým iným spôsobom nesúhlasia s názormi tohto pána, ktorý vo svojej egoistickej zaslepenosti, nadutosti a neomylnosti akosi pozabudol na fakt, že píšeme rok 2020.  Aby aspoň trošku zo svojich búrlivých snov vytriezvel, mal by si vyhliadnuť jedného, možno aj dvoch veľmi dobrých terapeutických koučov, ktorí by ho ruka v ruke upriamili na trochu reálnejšiu cestu.

Keďže p. Stana považujem za seriózneho novinára, verím, že si nič nevymyslel. Preto je teraz na rade  pani prezidentka a tretí najdôležitejší ústavný činiteľ – predseda NR SR. Je len na nich, či a  aké stanovisko  dokážu zaujať k tak závažnému incidentu  pred verejnosťou. Bolo by veľmi chválihodné počuť názor na danú situáciu aj od ochrankyne ľudských práv, ministra vnútra a hlas médií. A čo na gestapácke reči hovoria tí, ktorí spolu s týmto pánom otvárali na námestí pred sfanatizovanou skupinou zobáky Za slušné Slovensko?!. Pochlapia sa a dokážu to?! Práve teraz nastala najvhodnejšia chvíľa prejaviť svoje skutočné zmýšľanie o zmene v lepšiu, slušnejšiu a ľudskejšiu spoločnosť. Lebo keď sa takéto reči tohto pána budú neustále zametať  pod koberec (a tých urážok, nadávok a iných oplzlostí neprimerane pribúda na margo nás všetkých!), potom sa vôbec nemožno ani veľmi čudovať , že sa, nedajbože, dožijeme búrlivejších nepokojov podobných tzv. žltým vestám.   

P.S. Netrúfam hodnotiť, ako zareagovali na nabádanie tohto pána strieľať do ľudí jeho najbližší, manželka a deti. Vždy sa však nájde niekto, kto im túto negustióznu avantúru veľmi rád a v najnevhodnejšej chvíli pripomenie,   

Bábkohra O Borkovi a čajíku

27.11.2020

Ani sa veľmi nemožno čudovať, že blog Pravdy je takmer zahltený politickými príspevkami a kauzami o vrcholových predstaviteľoch, o neprofesionálnom správaní sa premiéra… No keďže sa blíži adventný čas, uvažoval som aspoň trochu zmeniť obsah svojich príspevkov, aby si blogeri, ale i čitatelia na chvíľu oddýchli od človeka, ktorý ich svojou [...]

Maskovaní bubáci a šašovia

25.11.2020

Ručička na hodinách ukazuje pred siedmou večer. Čas zapnúť televízor a v pokoji, najmä zrozumiteľne si „vychutnať“ najnovšie informácie. No hneď na úvod sa dočkáte nemilého prekvapenia. Namiesto moderátora sa na vás z obrazovky vyvalí maskovaná postava, pripomínajúca odchod na halloween. Ostávate v pomykove. Veď podľa kalendára by mala byť už dávno [...]

Cesta zarúbaná sa nekonala

20.11.2020

Je ťažké brať niekomu jeho sny, túžby, predstavy a ilúzie a zároveň presviedčať aj o možnosti inej pravdy. Nerobím to. Len konštatujem. Nepotrebovali sme mať žiadny „víťazný“ november, ani „nežnú“ a neviem, akú ešte revolúciu. V 1946 roku vyhrali voľby na Slovensku demokrati, komunizmus k nám privliekli Česi. Nosím to stále v pamäti. Písal sa rok [...]

Gröhling

Pôjdu všetky deti do škôl? Zatiaľ to vyzerá tak, že nie

01.12.2020 15:15

Podľa ministra školstva Branislava Gröhlinga je nereálne otestovať na sto percent všetkých učiteľov

Alain Panabière

Vo francúzskom Perpignane evakuujú 300-kilového muža z domu žeriavom

01.12.2020 15:11

Obézneho muža nie je možné z domu dostať po schodisku, bude potrebné odstrániť časť fasády domu na prvom poschodí.

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA, mimoriadna správa

Do chodcov v nemeckom meste Trier vrazilo auto, hlásia dvoch mŕtvych

01.12.2020 14:57, aktualizované: 15:14

Vozidlo sa malo pohybovať pešou zónou rýchlosťou 70 kilometrov za hodinu. Očití svedkovia uviedli, že muž vrazil s autom do ľudí úmyselne.

pellegrini kmec raši

Za ľudí má troch kandidátov na šéfa GP, Pellegrini vylúčil akékoľvek rokovania

01.12.2020 14:18, aktualizované: 14:31

Poslanci majú kandidáta na šéfa Generálnej prokuratúry SR voliť vo štvrtok podvečer. Voľba sa už počas schôdze dvakrát presúvala.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 19894x
Priemerná čítanosť článkov: 1530x

Autor blogu

Kategórie