Založ si blog

Humus nás nezachráni…

Neustále sám seba presviedčať a vychvaľovať, ako sa ľudia húfne a dobrovoľne dávajú testovať,  vyznieva  doslova trápnosmiešne. Aj keď stokrát opakovaná lož sa premieňa  často na pravdu,  dnes už ani jednoduchší človek týmto bludným rečiam nemôže uveriť a pochopí, že antigénový test preňho znamená kupovať mačku vo vreci. Hlavným dôvodom ísť sa otestovať nie je slobodná dobrovoľnosť, ale obrovský tlak a vyhrážky všemožného kalibru zo strany Matoviča a jeho kumpánov na ľudí,  aby si aspoň takto dokázal svoju silu a moc, keď sa už raz stal, ani sám nevie ako, naším predstaveným.

Zdá sa, že Matovičom  tajne vyvolený tím sa rozhodol čerpať námety z bývalého režimu. Ten tiež vnucoval gymnazistom, ktorí chceli pokračovať v štúdiu na vysokej škole, v druhom a treťom ročníku dobrovoľne nasilu absolvovať letnú brigádu na senách, na  zberoch jabĺk, zemiakov…  Inak by ich prihláška fučala v riaditeľni doteraz.  No študenti si aspoň do istej miery užili kopec srandy a zábavy. Pritom  priňuchli aj trochu k poriadnej robote.

Aby sme sa ale rozumeli: Slováci nie sú apriori proti testovaniu. Komplikujúca situácia s narastajúcim covidom sa mohla riešiť bez zbytočných emócií, stresov, zákazov a nepochopenia, keby vláda umožnila bezplatné PCR testovanie.  V takomto prípade by  dotknutí  ľudia bez väčšieho reptania dobrovoľne, najmä  vo vlastnom záujme testovanie absolvovali, čím by sa vírus zachytil podstatne skôr, a predovšetkým presnejšie by sa eliminovala chorobnosť jednotlivcov. Zároveň by sa znížila psychická záťaž, ale aj ekonomický dopad na celú spoločnosť. Škoda vyhodených peňazí za nekvalitu, o ktorej sa už vopred vedelo, že neuspeje, čo najnovšie potvrdili aj českí epidemologovia. No biznis nepustí. Vyhráva aj nad ľudskými životmi.

Sám seba sa pýtam: Prečo nemôžeme byť otestovaní,  podotýkam, kvalitnejšími  PCR testami aj my ostatní?  Samozrejme, zadarmo!. Tak isto, ako sa už v prvej vlne mohol otestovať  Vallov bratislavský magistrát z peňazí nás daňových poplatníkov (platiacim jednotlivcom sa vopred ospravedlňujem!). A vraj sa chystá nanovo. Väčšina z nás si plní voči mestu a štátu zodpovedne  svoje povinnosti. Prečo máme byť testovaní humusom, ktorý  niekomu priniesol nesmierne zisky a obohatenie?!  A keď z logického hľadiska takýto hnoj  odmietame,  sme vystavení  otvorenej šikane, vydieraniu, vyhrážkam zo strany vlády. To už nie je dobrovoľnosť. Smeruje to skôr  na opačnú stranu.

A čo na to pani prezidentka?!. Jej konanie mi pripomína skôr točiacu sa vodu okolo Levoče, na druhý deň zase pozdišovských „harčarov“ sediacich za hrnčiarskym kruhom. No tí aspoň do sveta preniesli kus slovenskej kultúry a umenia.  Dokola, nezrozumiteľnou a nerozhodnou rečou sa otáča nielen okolo vlastnej osi, ale vytáča aj ľudí samotných. Až mám dojem, že ani vlastne sama nevie, čo chce národu povedať, prípadne  je alibistická, čím stráca na popularite  a dôveryhodnosti občanov.

P.S. Mnohí vládni činitelia hlásajú liberalizmus a bojujú za bratstvo, rovnosť a slobodu. Keď neviete, opýtajte sa Sulíka alebo Macrona Šeligu. Ale ani pani prezidentke nie sú tieto slová neznáme.  Ich myslenie by sa malo pretaviť do skutkov  práve po tieto dni…

6151
11

Bábkohra O Borkovi a čajíku

27.11.2020

Ani sa veľmi nemožno čudovať, že blog Pravdy je takmer zahltený politickými príspevkami a kauzami o vrcholových predstaviteľoch, o neprofesionálnom správaní sa premiéra… No keďže sa blíži adventný čas, uvažoval som aspoň trochu zmeniť obsah svojich príspevkov, aby si blogeri, ale i čitatelia na chvíľu oddýchli od človeka, ktorý ich svojou [...]

Maskovaní bubáci a šašovia

25.11.2020

Ručička na hodinách ukazuje pred siedmou večer. Čas zapnúť televízor a v pokoji, najmä zrozumiteľne si „vychutnať“ najnovšie informácie. No hneď na úvod sa dočkáte nemilého prekvapenia. Namiesto moderátora sa na vás z obrazovky vyvalí maskovaná postava, pripomínajúca odchod na halloween. Ostávate v pomykove. Veď podľa kalendára by mala byť už dávno [...]

Cesta zarúbaná sa nekonala

20.11.2020

Je ťažké brať niekomu jeho sny, túžby, predstavy a ilúzie a zároveň presviedčať aj o možnosti inej pravdy. Nerobím to. Len konštatujem. Nepotrebovali sme mať žiadny „víťazný“ november, ani „nežnú“ a neviem, akú ešte revolúciu. V 1946 roku vyhrali voľby na Slovensku demokrati, komunizmus k nám privliekli Česi. Nosím to stále v pamäti. Písal sa rok [...]

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA, mimoriadna správa

Do chodcov v nemeckom meste Trier vrazilo auto, hlásia dvoch mŕtvych

01.12.2020 14:57

Vodič automobilu bol zadržaný.

pellegrini kmec raši

Za ľudí má troch kandidátov na šéfa GP, Pellegrini vylúčil akékoľvek rokovania

01.12.2020 14:18, aktualizované: 14:31

Poslanci majú kandidáta na šéfa Generálnej prokuratúry SR voliť vo štvrtok podvečer. Voľba sa už počas schôdze dvakrát presúvala.

drogy, heroín, dieťa, Afganistan

Po heroíne sa Afganistan stáva i popredným výrobcom pervitínu

01.12.2020 13:51

Len v jednom okrese na západe Afganistanu v súčastnosti existuje viac ako 300 nelegálnych výrobní efedrínu - kľúčovej ingrediencie pervitínu.

Iveta Radičová

Radičová: Politická kultúra vlády? Žiadnu nemá

01.12.2020 13:00

Chýbajúca politická kultúra môže mať dôsledky, aké vidíme na uliciach USA po prezidentských voľbách, hovorí expremiérka Iveta Radičová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 19891x
Priemerná čítanosť článkov: 1530x

Autor blogu

Kategórie