Založ si blog

Ježiško od Trnavy

K moci sa dostal ako slepé kura k zrnu. Víťazstvo vo voľbách mu spôsobilo šok, z ktorého sa doteraz nedokázal asi spamätať.

Je nevyspytateľná, nevyrovnaná osoba (nie osobnosť!). Od samého prvopočiatku po prekročení prahu do parlamentu. Svojich podriadených riadi iba pod nátlakom. Aj s ich pomocou si však osvojil pojem samovládca – diktátor. Robí si, čo sa mu zachce. Nie je ochotný rešpektovať nikoho,  kto sa mu nejakým spôsobom vzoprie, vzprieči. Vyčíta nedostatky, obviňuje, posudzuje, neustále na niečo poukazuje a kritizuje. Tým sa snaží zakryť vlastné prešľapy, o ktorých podvedome vie, ale za nič na svete by ich nepriznal. S nikým nedokáže byť spokojný. Je chudobný duchom.

Aj keď sa obklopil svojimi ľuďmi, od prvej chvíle im nedôveruje. Zatiaľ sám seba považuje za najmúdrejšieho, nedovolí svojim mopslíkom ani havknúť. Cíti sa byť oproti nim najschopnejší (všetko viem a dokážem len ja, ja, ja…!). Pritom je diletant – ochotník a nedouk v slušnosti a správaní sa na verejnosti. Je bezkonkurenčne urečnený krikľún. Hrubé urážky a pejoratíva  na margo odporcov sa mu stali denno-dennou  potravou. Bez výnimky. 

Je dokonalý intrigán, vydierač a manipuláror. Pred voľbami vystupoval presvedčivo, štvrtina národa mu bez odporu naivne podľahla. Až neskôr vyšlo najavo, že je to tvor bez chrbtovej kosti, neváhajúci sa uchýliť k tým najrafinovanejším zbraniam proti svojmu prostrediu. Okolie obviňuje, zatiaľ čo kritiku na vlastnú osobu neznáša a popiera aj celkom zrejmé fakty.

Myslí len na seba a svoje blaho.

Akým je manželom  a otcom, to komentovať nechcem. Ani nebudem. Aj keď z jeho správania to vytuší už i školák druhého stupňa.

Nepamätám si, žeby sa niektorému z doterajších premiérov podarilo  v priebehu polroka tak  dokonale rozhádať, znechutiť a straumatizovať celú krajinu ako jemu.

Skôr ho treba poľutovať. V podstate je človekom vnútorne veľmi nešťastným a nespokojným sám so sebou. Je to topiaci sa človek, ktorý sa po chrbtoch druhých snaží dostať nahor. Je človek s rozdvojenou osobnosťou. Sám seba podvádza a klame. Jeden deň hota, na druhý čihí. Keďže má problém sám so sebou, preto má problémy aj s ostatnými. Svoje mindráky odbúrava a rieši na facebooku. Aj keď si je vedomý svojich chýb a omylov, navonok to nikdy neprizná. Bojuje so svojím vnútrom, no, bohužiaľ, vždy víťazí aj tu jeho silné ego.

Je politikom, ktorého si Slovensko nezaslúžilo. Stáva sa pomaly jeho hanbou, ťarchou aj pre spolubežcov. Čo je však najhoršie, všetci títo poslíčkovia mlčia, tolerujú jeho detinské vrtochy. Viacerým totiž takýto stav vyhovuje. Nahráva im do karát. Radšej dajú po sebe šliapať, vrieskať, nadávať… Oplatí sa im znášať príkoria. Pretože niektorí z nich pomaly stúpajú nahor, on o to rýchlejšie padá a padá, a padá…

Najnovšie má obrovskú šancu stať sa Ježiškom od Trnavy. Teraz nastala tá najvhodnejšia príležitosť pre školákov, ktorí by ho v tomto predvianočnom období  mali v listoch úctivo osloviť  s prosbou, aby im splnil aspoň jedno prianie – vyhovel ich túžbe chodiť do školy, tak ako to mieni dovoliť už teraz svojim dvom detičkám. Aj ony chcú byť jeho deťmi! Aj by mu zavolali päť- , šesť- i sedemkrát, škoda len, že nemajú kontakt na telefónne číslo.

Možno sa plagiátorovi Matovičovi splnil ďalší sen. Stal sa novodobým slovenským Caesarom. Nehnevajme sa preto naňho. Doprajme mu chvíľkový  pocit víťazstva nad nami i nad samým sebou.

Na rímskeho diktátora však čakal krutý koniec od jeho vlastných.                            

Zamotaní v sieti

27.12.2020

Nová epidémia zasiahla nepripravenú nielen vládu, ale aj samotné obyvateľstvo, čo sa všade a na každom kroku prejavuje v plnej nahote. Podráždenosť, nervozita či verbálne potýčky sa stali bežnou súčasťou posledných mesiacov. Oveľa viac sa pre väčšinu z nás stáva zaujímavejšie a prvoradé diletantstvo premiéra či neprofesionálnosť politikov. Kvôli nim často [...]

Niet dymu bez ohňa

21.12.2020

Očkovanie nie je nič nové pod slnkom. Jeho spochybňovanie sa výraznejšie prejavilo v 90. rokoch minulého storočia, keď z Veľkej Británie k nám dorazila štúdia, ktorá dávala do súvisu očkovanie s autizmom. Neskôr sa začala preferovať trojvakcína, ktorá sa ukázala ako nejednoznačná. Ohrozenie vlastného dieťaťa vedľajšími účinkami očkovania [...]

Niekomu vraj praskajú nervy. Prečo asi?!

16.12.2020

Verím na starú múdrosť našich predkov: Nerob druhému zlo, lebo sa ti vráti dvojnásobne. Minister obrany Jaroslav Naď ako vojak, ak ním naozaj aj je, mal by dokázať nielen fyzicky, ale predovšetkým psychicky odolávať akýmkoľvek prekážkam, nástrahám a slovným napadnutiam, narážkam či iným tlakom zo strany verejnosti. Tiež strpieť a povzniesť sa nad [...]

Prešov, väzba, väzenie

Právnička Szabová: Trvanie kolúznej väzby je neprimerané

19.01.2021 09:00

Podľa trestnej právničky Evy Szabovej pri kolúznej väzbe ide o zásadný zásah do práv obvinených. Je však opodstatnený?

covid3

V Hágoch liečia pacienta s kornavírusom novou metódou

19.01.2021 08:55

V Národnom ústave tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch využili na liečbu mimotelový obeh.

testy, testovanie, koronavírus

Zákaz vychádzania: Čo sa môže od 27. 1. s testom a čo bez testu

19.01.2021 07:30

Vláda rozhodla o predĺžení zákazu vychádzania. Ten bude mať od 27. januára výnimky. Aké?

NR SR / Parlament /

Cmorej zo SaS: Radšej hlúpy zákon, ako pád vlády

19.01.2021 06:15

S nami nikto pokuty za prednostné očkovanie neodkomunikoval, jednoducho sme hodinu pred schôdzou dostali návrh zákona, hovorí poslanec SaS.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 30017x
Priemerná čítanosť článkov: 1668x

Autor blogu

Kategórie